Цілі та завдання

Проект EUJustice4U пов’язаний з важливими питаннями доступу до правосуддя в ЄС та впровадження стандартів ЄС в українське законодавство.

Концепція проекту «Доступ до правосуддя: кращі практики ЄС для України» розроблена таким чином, щоб через навчання та дослідження комплексно охоплювати всі вищезазначені питання, доносити до широкої аудиторії ключові стандарти ЄС щодо доступу до правосуддя;  щоб допомогти незахищеним верствам населення, які звертаються до юридичної клініки СумДУ для вирішення питань щодо доступу до правосуддя.

Цілі проекту:

  1. сприяння досконалості у викладанні та підвищенню якості професійної підготовки студентів-бакалаврів СумДУ спеціальностей правознавство, міжнародне право.
  2. сприяти освіті в галузі європейських студій під час війни та післявоєнної реконструкції, залучаючи студентів та інших осіб, чиї освітні можливості постраждали від російського вторгнення в Україну (включно з тими, хто був змушений залишити свої домівки та навчатися та ті, хто залишився на територіях, близьких до бойових дій та/або окупації, а також на пост-окупаційних територіях).
  3. сприяти досконалості в дослідницькій діяльності, генерувати знання та ідеї для підтримки формування політики ЄС, підвищувати обізнаність про найкращі практики ЄС для України щодо доступу до правосуддя; актуалізувати обговорення цих питань в науковому середовищі, представниках державного управління, громадянського суспільства.
  4. охопити широку громадськість і поширити знання про ЄС серед широких верств суспільства (за межами академічної та спеціалізованої аудиторії), наблизивши ЄС до громадськості.

Проект важливий з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні, необхідність вирішення існуючих і перспективних проблем щодо доступу до правосуддя у зв’язку з російською агресією та необхідність використання досвіду ЄС у розбудові системи правосуддя перехідного періоду.