Освітньо-професійна програма «Міжнародне право» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти запроваджена у СумДУ у 2019 році. Її започаткування стало можливим у результаті приєднання до СумДУ Української академії банківської справи у 2016 році, об’єднання кадрового потенціалу двох юридичних факультетів у ННІ права СумДУ, створення кафедри зі спеціалізацією в сфері міжнародного публічного, міжнародного приватного, європейського права та порівняльного правознавства.
Розробка освітньої програми була обумовлена місією і стратегією розвитку СумДУ і спрямована на здобуття у здобувачів вищої освіти поглиблених теоретичних і практичних знань, умінь та розуміння, які належать до сфери міжнародного публічного права, міжнародного приватного права, європейського права, вітчизняного і іноземного права.
Вагомим фактором, що вплинув на цілі і зміст освітньої програми, стало отримання у 2018 році гранту на реалізацію випусковою кафедрою Модуля Жана Моне «Впровадження в Україні цінностей ЄС», що сприяло переосмисленню цілей і задач юридичної освіти, методів навчання і викладання, націленості на підготовку проєвропейськи налаштованих професіоналів, що володіють навичками ціннісно-орієнтованого правозастосування, здатні до роботи в міжнародному контексті та до ефективного правового супроводження європейської і євроатлантичної інтеграції України.
Освітньо-професійна програма поєднала поглиблену фахову підготовку юриста-міжнародника з вивченням основних галузей національного права, значним обсягом контактних годин іноземної мови (а за вибором студента – і другої іноземної мови), викладанням окремих курсів зі спеціальності англійською мовою.
У 2021 році. після громадського обговорення проєкту, яке мало на меті максимально врахувати пропозиції і інтереси студентів, роботодавців, інших стейкголдерів, потреби ринку праці та зміни в геополітичному середовищі, відбулося затвердження нової редакції освітньої програми, уточнено її цілі та результати навчання.
Основний фокус освітньої програми, що відрізняє її від наявних у інших ЗВО України, передбачає акценти на підготовку до правозастосування в умовах перехідного правосуддя, захисту прав та законних інтересів осіб, постраждалих від воєнного конфлікту, правове супроводження повоєнного врегулювання та реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Гарант освітньої програми – к.ю.н., доцент В.М. Завгородня
Освітньо-професійна програма «Міжнародне право»
Рецензії на освітню програму 2021 року – рецензія 1, рецензія 2.
Результати опитування здобувачів вищої освіти освітнього ступеня «бакалавр» щодо якості освітньої програми «Міжнародне право» – 2021, 2022.