20 грудня 2024 року на базі Навчально-наукового інституту права Сумського державного університету відбувся воркшоп для консультантів та кураторів юридичних клінік «Кращі практики юридичних клінік ЄС у забезпеченні доступу до правосуддя».
Захід було проведено в рамках реалізації проекту 101175484 – EUJustice4U – ERASMUS-JMO-2023-HEI-TCH-RSCH «Доступ до правосуддя: кращі практики ЄС для України» за програмою Еразмус+ напрям Жана Моне.
Учасники воркшопу змогли дізнатися про досвід співпраці національних та закордонних юридичних клінік, роботу платформи з надання консультацій особам, які мають статус тимчасового захисту в країнах Європейського Союзу, а також про окремі питання у сфері доступу до правосуддя на прикладі Юридичної клініки Сумського державного університету.
Лілія Амєлічева, членкиня правління Асоціації юридичних клінік України, д.ю.н., доцент, професор кафедри цивільного права і процесу Донецького національного університету імені Василя Стуса, розповіла про досвід співпраці ЮК з європейськими юридичними клініками на прикладі ЮК ДонНУ ім. В.Стуса та реалізації проєтку «Розвиток мережі юридичних клінік України через посилення національної та міжнародної співпраці» АЮКУ.
Марта Цимбал, IT-юристка Bot&Partners, поділилася історією створення та функціонування Міжнародної онлайн платформи по консультуванню ВПО.
Людмила Руденко, членкиня правління Асоціації юридичних клінік України, к.ю.н., доцент, доцент кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки Сумського державного університету, охарактеризувала з якими проблемами та викликами щодо забезпечення доступу до правосуддя стикаються юридичні клініки на прикладі юридичної клініки Сумського державного університету.
До воркшопу долучилися учасники з усієї України. Зокрема, представники таких юридичних клінік як: Юридична клініка ЗІЕІТ, Навчальний юридичний центр «Правова СТУДіЯ» Полтавського університету економіки і торгівлі, юридична клініка «Істина» Дніпровського державного університету внутрішніх справ, юридична клініка «Аdiutorium», юридична клініка Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, юридична клініка Одеського національного університету імені І.І Мечникова, юридична клініка «PRO BONO», юридична клініка «Кворум» Бердянського державного педагогічного університету, юридична клініка Університету ім. Альфреда Нобеля, відділення Юридичної клініки Харківського національного університету внутрішніх справ у місті Камʼянець-Подільський, юридична клініка «Правовий захист», юридична клініка «Правник», юридична клініка «Захист» Національної академії внутрішніх справ, Юридична клініка «Adiutorium», юридична клініка Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, юридична клініка Львівського державного університету внутрішніх справ, юридичної клініки «ЕХРЕRТ» навчально-наукового інституту №2 НАВС.
За підсумками заходи учасники отримали сертифікати про участь у воркшопі «Кращі практики юридичних клінік ЄС у забезпеченні доступу до правосуддя» (2 академічні години).
Із відеозаписом заходу можна ознайомитися за посиланням.
Дякуємо всім учасникам за участь у заході та запрошуємо взяти участь в обговоренні пропозицій щодо вдосконалення роботи юридичних клінік в сфері доступу до правосуддя.
За посиланням можна висловити свої пропозиції або прокоментувати повідомлення інших учасників.