Новий проєкт кафедри напряму «Модуль Жан Моне» програми Еразмус+

Спільна заявка кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства і кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки  Сумського державного університету була схвалена Європейською Комісією  на участь в проєкті Еразмус+ «Модуль Жан Моне».

Восени 2024 року почнеться реалізація проєкту «Access to justice: best EU practices for Ukraine (101175484)».

Проєкт EUJustice4U пов’язаний з важливими питаннями доступу до правосуддя в ЄС та впровадження стандартів ЄС в українське законодавство.

Концепція проєкту «Доступ до правосуддя: найкращі практики ЄС для України» розроблена таким чином, щоб через навчання та дослідження комплексно охоплювати всі вищезазначені питання, знайомити широку аудиторію із ключовими стандартами ЄС щодо доступу до правосуддя, а також щоб допомогти незахищеним верствам населення, які звертаються до юридичної клініки СумДУ для вирішення питань щодо доступу до правосуддя.

 

Цілі проєкту:

  1. Сприяння досконалості у викладанні та підвищенню якості професійної підготовки студентів-бакалаврів СумДУ спеціальностей право, міжнародне право.
  2. Сприяти освіті в галузі європейських студій під час війни та післявоєнної реконструкції, залучаючи студентів та інших осіб, чиї освітні можливості постраждали від російського вторгнення в Україну (включно з тими, хто був змушений залишити свої домівки та навчатися та ті, хто залишився на територіях, близьких до бойових дій та/або окупації, а також на пост-окупаційних територіях).
  3. Сприяти досконалості в дослідницькій діяльності, генерувати знання та ідеї для підтримки формування політики ЄС, підвищувати обізнаність про найкращі практики ЄС для України щодо доступу до правосуддя; актуалізувати обговорення цих питань в науковому середовищі, серед представників державного управління, громадянського суспільства.
  4. Охопити широку громадськість і поширити знання про ЄС серед широких верств суспільства (за межами академічної та спеціалізованої аудиторії), наблизивши ЄС до громадськості.

Проект важливий з огляду на євроінтеграційні процеси в Україні, необхідність вирішення існуючих і перспективних проблем щодо доступу до правосуддя у зв’язку з російською агресією та необхідність використання досвіду ЄС у розбудові системи правосуддя перехідного періоду.

 

Команда проєкту:

 

  1. Ольга Швагер, модуль – лідер EUJustice4U, к.ю.н., асистент кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства СумДУ
  2. Владислава Завгородня, виконавиця проекту EUJustice4U, доцент, к.ю.н., завідувачка кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства СумДУ
  3. Марія Плотнікова, виконавиця проекту EUJustice4U, доцент, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства СумДУ
  4. Людмила Руденко, виконавиця проекту EUJustice4U, доцент, к.ю.н., доцент кафедри адміністративного, господарського права та фінансово-економічної безпеки
  5. Анатолій Чернявський, виконавець проекту EUJustice4U, доцент, к.ю.н., доцент кафедри міжнародного, європейського права та порівняльного правознавства СумДУ

 

* Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Education and Culture Executive Agency (EACEA). Neither the European Union nor EACEA can be held responsible for them.