З 13 серпня 2020 року починається прийом заяв вступників на бакалаврські програми і кожному абітурієнту потрібно зробити відповідальний вибір – вибір, який вплине на все подальше життя. По-перше, необхідно правильно обрати спеціальність – принаймні, бути впевненим, що професія не зникне і не втратить своєї актуальності через п’ять-десять років, її не замінить штучний інтелект, не ліквідує переорієнтація суспільних інтересів. А ще варто подумати і про те, чи можливо буде виконувати свою роботу та заробляти на життя в екстремальних умовах, наприклад, під час глобальної пандемії? По-друге, слід віддати пріоритет закладу вищої освіти, який забезпечить справжні знання та професійні компетентності, створить середовище, яке дозволить розвиватися та повною мірою реалізувати свої амбіції. Сучасний ринок праці мало орієнтується на наявність диплому – на час випуску з університету для успішного працевлаштування потенційний кандидат повинен надати резюме, яке підтвердить досвід професійної реалізації (публікації, перемоги у конкурсах, отримання індивідуальних грантів, публічні виступи, стажування…), комунікаційні вміння, знання іноземних мов, навички лідерства та багато іншого. Навчання за освітньою програмою «міжнародне право» надасть вам такі можливості.
Ми пропонуємо якісний і змістовний курс правничих дисциплін, який відкриє перед вами всі можливості глобальної юриспруденції (офлайн чи онлайн): міжнародні контракти, переговори з іноземцями, позови до міжнародних та закордонних судів. Перелік посад, на яких ви зможете успішно працювати, дивіться за посиланням: https://cutt.ly/7yTXjzw. У 2020 році кафедра здійснює лише другий набір на спеціальність «Міжнародне право», а ми вже маємо понад 30 наукових публікацій наших студентів, участь в конференціях, дві перемоги у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з міжнародного права, грант від Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції за І місце у конкурсі студентських есе: «Як коронавірус вплине на європейську інтеграцію та солідарність: випробування кризою, шанси на оновлення», низку активностей в національних та міжнародних студентських заходах та багато інших здобутків.
Кафедра реалізує модуль Жана Моне за підтримки Виконавчого агентства ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури «Впровадження в Україні цінностей ЄС» і активно залучає студентів до дебатів, воркшопів, конференцій за участі наших європейських партнерів. Ми беремо участь у низці інших проєктів в рамках Балтійської університетської програми, проєкту EUbyLakes, підтримуємо контакти з Варшавським університетом, Університетом Фоджі (Італія), Університетом «Академія Або» (Фінляндія), Університетом ISG (Португалія) та багатьма іншими європейськими закладами вищої освіти. Уже восени ми чекаємо на професора з ФРН доктора Міхаеля Плетча, який впродовж трьох тижнів викладання допоможе і нам, викладачам, і студентам вдосконалюватися в сфері європейського права та євроінтеграційних процесів.
Вступивши на спеціальність «Міжнародне право», ви матимете 4-6 контактних годин іноземної мови щотижня, а з 4 семестру – правничі дисципліни іноземною мовою за вибором. Навчання в СумДУ – це цікаві стажування за кордоном: конференції, літні школи, програма «включений семестр». Тож, навички комунікації з іноземцями і потенційні ділові зв’язки студентам гарантовані, варто лише мати бажання та наполегливість. Мультимедійні аудиторії, студія віртуальної реальності, ефективне навчання онлайн доступні вже тут і сьогодні. А ще в нас є юридичний кіноклуб – розбирати складні юридичні колізії або навчатися мистецтву судових промов на прикладі голлівудських фільмів не просто надзвичайно цікаво, але й дуже корисно.
Ми чекаємо на розумних та амбітних, на тих, хто знає чого хоче від життя. А ми точно знаємо, чому і як вас навчити.
З повагою
завідувачка кафедри МЄПЦПД